Przed październikowym seminarium

Data publikacji 21.03.2018

Centrum Szkolenia Policji od 13 lat uczestniczy w projekcie „Międzykulturowych Spotkań Policjantów Niemiec, Francji i Polski”. W dniach 12 - 15 marca, w Szkole Policji w Nimes, odbyło się spotkanie przygotowawcze, poświęcone ustaleniu szczegółów programu międzynarodowego przedsięwzięcia, zaplanowanego na październik br. Tegoroczne seminarium zostanie włączone do programu obchodów 20-lecia szkoły gospodarzy.

Najważniejszym punktem wizyty było wypracowanie uzgodnień dotyczących zawartości merytorycznej oraz programu seminarium skierowanego do młodych policjantów. Dyskutowano również o zasadach udziału i terminie realizacji przedsięwzięcia. W trakcie rozmów stronie francuskiej przewodniczył Dyrektor Szkoły Policji w Nimes Pan Gil Andreau, a stronie niemieckiej Przewodniczący Związków Zawodowych Policji Landu Meklemburgii i Pomorza Przedniego Pan Christian Schumacher. Polską delegację stanowili: insp. Anna Rosół - Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mł. insp. Krzysztof Smela - p.o. Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych, nadkom. Halina Ryżyk - Gabinet Komendanta Stołecznego oraz asp. szt. Magdalena Walukiewicz - młodszy wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej CSP.

Podczas spotkania przedstawiciele strony polskiej i Szkoły Policji w Güstrow zapoznali się także ze strukturą francuskiej Policji oraz z zasadami funkcjonowania i działalnością Szkoły Policji w Nimes – zaprezentowano zaplecze dydaktyczne i socjalne szkoły, jak również rodzaje realizowanych kursów. Nie zabrakło też programu kulturalnego, w trakcie którego niemieccy i polscy przedstawiciele mogli zwiedzić zabytki miast Nimes oraz Aigues Mortes.

asp. szt. Magdalena Walukiewicz/ZSP i hg

zdj.: asp. szt. Magdalena Walukiewicz/ZS