Koło zainteresowań ruchu drogowego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koło zainteresowań ruchu drogowego

Data publikacji 13.02.2018

Koło zainteresowań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy. Kadra Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji zorganizowała kolejne spotkanie, dzięki któremu uczestnicy kursów specjalistycznych dodatkowo mogą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

     W spotkaniu dotyczącym problematyki związanej z ustalaniem winy uczestników zdarzeń drogowych wzięli udział słuchacze kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego -część szczególna i część ogólna.

     Ustalenie winnego zaistniałego zdarzenia drogowego nie zawsze jest łatwą decyzją. Bardzo częstym zjawiskiem jest fakt, że uczestnicy wskazują odmienne wersje przebiegu zdarzenia. Podczas zajęć, przeprowadzonych w ramach koła zainteresowań, przedstawiono kilka problematycznych sytuacji, na temat których uczestnicy spotkania przekazywali swoje spostrzeżenia. Omówiono zdarzenia, do których dochodzi z udziałem pieszych, w trakcie wyprzedzania pojazdu na skrzyżowaniu, a także najechania na przeszkodę po zmroku w warunkach nieoświetlonej drogi. Policjanci mieli też możliwość poznania sposobów ustalania prędkości pojazdu przed wypadkiem lub w chwili jego nastąpienia, oceny wpływu opóźnionej reakcji kierowcy lub przekroczenia dopuszczalnej prędkości na zaistnienie zdarzenia oraz innych praktycznych metod stosowanych przez biegłych sądowych i funkcjonariuszy.

     Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez asp. Adama Sobeckiego i st. asp. Andrzeja Polaka.

asp. Adam Sobecki /ZRD

zdj. st. asp. Andrzej Polak /ZRD