Akcja „Prędkość”

Data publikacji 06.02.2018

W ostatnim czasie kierowcy powiatu legionowskiego mogli zaobserwować wzmożone kontrole policyjne na drogach. Miało to związek z przeprowadzoną w dniach 2 i 5 lutego br. akcją „Prędkość”, w której wzięli udział funkcjonariusze i słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Do akcji zaangażowano pięć nieoznakowanych radiowozów z videorejestratorem oraz trzy busy z ręcznymi miernikami prędkości, znajdujące się na wyposażeniu Centrum Szkolenia Policji.

Głównym celem podjętych działań było przeszkolenie słuchaczy kursu specjalistycznego RDS-2/18 w zakresie obsługi urządzeń TruCAM i ULTRALYTE oraz videorejestratorów z zamontowanymi urządzeniami PolCam i Videorapid 2A. Przeprowadzona akcja miała również charakter prewencyjny – funkcjonariusze ujawnili uczestników ruchu przekraczających prędkość i pouczyli ich o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Tekst i zdjęcia: asp. Aneta Śliz/ZRD