Policjant nie tylko na służbie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant nie tylko na służbie

Data publikacji 13.12.2017

Policjant Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w czasie wolnym od służby zauważył nietrzeźwego kierującego. Pojechał za nim i zatrzymał uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowcy, który nie dostosował się do zakazu jazdy pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

     Asp. Łukasz Gębski, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego w czasie wolnym podróżował drogą wojewódzką 728 w powiecie grójeckim. Jadąc zauważył, że jadąca przed nim Skoda porusza się nienaturalnie. W miejscowości Jarochy Skoda skręciła na stację paliw. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy, więc skręcił na za nim. Chcąc zapobiec jej odjechaniu, podszedł do pojazdu i zatrzymał kierowcę. Wcześniej zadzwonił po wsparcie umundurowanych funkcjonariuszy. 38-letni mieszkaniec Mysiadła miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierował posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany w czerwcu ubiegłego roku, który zabrania mu kierować do 2020 roku.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrudno wyobrazić sobie, do jakiego zagrożenia życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego mogłoby dojść, gdyby nie reakcja znajdującego się w czasie wolnym od służby policjanta.

Źródło:  www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/aktualnosci/14196,Policjant-w-czasie-wolnym-zatrzymal-nietrzezwego-kierujacego.html