Spotkanie w sprawie mantrailingu

Data publikacji 24.10.2017

Od 17 do 19 października na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej przebywała delegacja niemieckiej Policji. Celem spotkania było wypracowanie projektu porozumienia pomiędzy Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie a Prezydentem Oddziałów Prewencji Policji w Lipsku, dotyczącego szkolenia psów tropiących metodą mantrailingową.

W spotkaniu, ze strony Centrum Szkolenia Policji, uczestniczyli: insp. Marcin Szyndler - Zastępca Komendanta CSP, mł. insp. Marek Hańczuk - Kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej, mł. insp. Paweł Dutkowski - Radca Wydziału Prezydialnego, podinsp. Grzegorz Wiorowski - Zastępca Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej i st. asp. Rafał Tarnik - instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej. Stronę niemiecką reprezentowali: Leif Woidtke - Ekspert ds. mantrailingu Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Saksonii w Rothenburgu, Jens Noack - Kierownik Szkoły Psów Służbowych w Naustadt oraz Dieter Schmidt - instruktor policyjny Szkoły Psów Służbowych w Naustadt.

Przedstawiciele niemieckiej Policji odnieśli się do treści porozumienia zgłoszonych przez polską stronę. Zaproponowali też udział niemieckich policjantów, z psami wyszkolonymi metodą mantrailingową, w stażu dla kandydatów na przewodników. Goście z Niemiec mieli również okazję obserwować zajęcia dydaktyczne realizowane na aktualnie odbywających się kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych.

tekst i zdjęcia: st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP