17 czworonogów na kursie

Data publikacji 07.09.2017

Do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przybyli kolejni uczestnicy kursu specjalistycznego, tym razem przewodnicy psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca. Funkcjonariusze będą zdobywać wiedzę i umiejętności w trzech grupach szkoleniowych. Przydzielono im 17 psów zakupionych podczas centralnego doboru.

Podczas pierwszych dni kursu policjanci muszą dążyć przede wszystkim do utworzenia więzi emocjonalnej z czworonogiem. Bez niej trudniej szkoli się psa, a chodzi nam przede wszystkim o to, żeby był to bardzo dobrze współpracujący i ufający sobie duet. W trakcie szkolenia przewodnicy będą się uczyć m.in., w jaki sposób prawidłowo rozwijać u psa umiejętności z zakresu posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód terenowych, ćwiczeń obrończych oraz pracy węchowej. Szkolenie potrwa do 17 lutego 2018 roku.

Tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/ZKP