Na pikniku rodzinnym

Data publikacji 24.07.2017

Jak co roku do programu centralnych obchodów Święta Policji włączono uroczystości towarzyszące. W sobotę, 22 lipca o godzinie 13.00 na terenach zielonych Stadionu „Agrykola” przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie, wystartował piknik rodzinny zorganizowany przez Komendę Główną Policji. Jedną z atrakcji był pokaz sprawności użytkowej psów służbowych przygotowany przez Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji.

Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć pokaz w przerwie meczu pomiędzy męską Reprezentacją Komendanta Głównego Policji a reprezentacją policji hiszpańskiej. Słuchacze kursu dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca (SEPT-bk-2/17), pod okiem młodszego wykładowcy Zakładu Kynologii Policyjnej CSP podkom. Adama Przybylika, zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów – posłuszeństwo ogólne, a także pościg za sprawcą przy użyciu jednego i dwóch psów bez kagańca. W trakcie pokazu zostały użyte środki pirotechniczne oraz pistolet, którym ostrzeliwał się pozorant broniąc się przed nadbiegającym psem. Jak można było się przekonać wybuchy i strzały nie zrobiły na psach żadnego wrażenia i swoją pracę wykonały tak, jak je do tego wyszkolono. Pokaz komentarzem opatrzył st.asp. Rafał Tarnik. Po zakończonym pokazie można było porozmawiać z przewodnikami psów i dowiedzieć się, w jaki sposób dokonuje się selekcji i przyjęcia psa do służby w Policji oraz, które rasy psów są najczęściej wykorzystywane w służbie. Zarówno dzieci jak i dorośli, byli zachwyceni pokazem psich umiejętności i oczywiście, jak zawsze, nie brakowało chętnych do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

podkom. Adam Przybylik/ZKP

zdj. asp. szt. Przemysław Hornowski/ZKP