Likwidacja nielegalnych laboratoriów narkotykowych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja nielegalnych laboratoriów narkotykowych

Data publikacji: Data publikacji 23.06.2017

W dniach 12-23 czerwca br. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji wspierane przez Europol oraz Centralne Biuro Śledcze Policji zorganizowało kolejną edycję kursu CEPOL 15/2017 "Illicit Laboratory Dismantling - Advanced" (likwidacja nielegalnych laboratoriów narkotykowych). Uczestnicy kursu doskonalili swoje umiejętności w usytuowanym na terenie Centrum Szkolenia Policji Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

     W przedsięwzięciu szkoleniowym uczestniczyło 33 ekspertów kryminalistyki i funkcjonariuszy organów ścigania z 24 krajów Unii Europejskiej oraz Szkocji i Turcji. Tematyka zajęć obejmowała ujawnianie i likwidację nielegalnych laboratoriów narkotykowych, w tym zabezpieczanie śladów do dalszych badań.

     21 czerwca na antenie TVP3 ukazała się relacja z kursu. Na jego temat, w materiale Anny Zaporskiej, wypowiedzieli się: dr Anna Trynda, Kierownik Zakładu Chemii CLKP oraz Werner Verburggen z EUROPOL i Angelo R. Pisani z Guardia Di Finanza Italy (Włochy).

     Relację można zobaczyć na stronie internetowej TVP3: https://warszawa.tvp.pl/32901141/21062017

źródło: CLKP