Już nie nauczyciel policyjny

Data publikacji 05.06.2017

2 czerwca br. na zaopatrzenie emerytalne przeszedł podinsp. Marek Bogusz, starszy wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji.

Z Centrum Szkolenia Policji związany był od 2002 r., gdzie wykorzystywał swoją wiedzę biegłego z zakresu badań biologicznych przede wszystkim na kursach specjalistycznych z obszaru techniki kryminalistycznej. Na przestrzeni tych lat podinsp. Marek Bogusz wyszkolił bardzo wielu policjantów pionu kryminalnego, w tym głównie techników kryminalistyki, jak również funkcjonariuszy odbywających w CSP szkolenie zawodowe podstawowe. Jako uznany w kraju autorytet dydaktyczny z dziedziny kryminalistyki był często zapraszany do realizacji szkoleń organizowanych przez Laboratoria Kryminalistyczne Komend Wojewódzkich Policji. Stał się również autorem i współautorem wielu publikacji i podręczników, m.in. dotyczących nowatorskiej i rozwijającej się dziedziny jaką jest analiza mechanizmu powstawania plam krwawych. Uczestniczył wielokrotnie w opracowywaniu programów kursów i warsztatów szkoleniowych, odciskając w ten sposób piętno na przedsięwzięciach szkoleniowych realizowanych także przez inne szkoły policyjne. Jako wyróżniający się wykładowca był też wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Swoistym świadectwem szacunku i zaufania ze strony Jego słuchaczy były również niezwykle liczne zapytania kierowane do Niego przez byłych już podopiecznych, którym zawsze chętnie służył radą i pomocą.

Pełniąc wymagającą służbę nauczyciela policyjnego Zakładu Szkoleń Specjalnych podinsp. Marek Bogusz dał się poznać jako osoba dysponująca nie tylko ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale również jako życzliwy kolega, którego wizytówką była z jednej strony zawodowa aktywność, zaś z drugiej stoicki spokój, zachowywany nawet w trudnych chwilach.

Drogi Marku, życzymy Ci kolejnych osobistych i zawodowych sukcesów oraz spełnienia w tych obszarach aktywności, które pozostają jeszcze przed Tobą!

podinsp. Jarosław Piotrowski/zastępca kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS