Studenci z Torunia z wizytą w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 02.06.2017

Centrum Szkolenia Policji odwiedziła dziś grupa studentów Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wizyta w naszej jednostce stanowiła jeden z elementów realizowanego przez nich projektu Uni-Komp-As.

Uni-Komp-As to projekt Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego głównym celem jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz komunikacyjnych poprzez realizację warsztatów, szkoleń certyfikowanych, pracę w zespołach projektowych oraz wizyty studyjne wdrażane w ramach Programu Rozwoju Kompetencji. Jedną ze ścieżek tematycznych w projekcie jest bezpieczeństwo wewnętrzne, w ramach której odbyła się dzisiejsza wizyta studyjna.  Została ona bowiem przygotowana głównie z myślą o studentach kierunków społecznych, zainteresowanych pracą m.in. w obszarze administracji publicznej i służbach mundurowych.

Nasi dzisiejsi goście zostali powitani przez Naczelnika Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbietę Kołodziejską-Powalską. W trakcie spotkania inauguracyjnego zapoznali się z historią oraz strukturą organizacyjną szkoły, a także statutowymi i pozastatutowymi zadaniami, realizowanymi przez kadrę i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji.

Studenci zwiedzili następnie zaplecze dydaktyczno-sportowe naszej jednostki.  W tej części wizyty wzięli udział, w charakterze obserwatorów, w zajęciach realizowanych w ramach kursu specjalistycznego w zakresie doskonalenia techniki kierowania samochodem osobowym (TJS-5/17) oraz kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem szosowym (TJMS-2/17). Na zakończenie odwiedzili Zespół Strzelnic Centrum Szkolenia Policji, który zaprezentowali im funkcjonariusze Zakładu Interwencji Policyjnych.

Mamy nadzieję, że wizyta stanowiła dla naszych gości wartościowy element realizacji projektu Uni-Komp-As, a przyszłym absolwentom Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika życzymy wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów edukacyjnych.

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS