Wymagania do służby w Policji – spotkania z młodzieżą

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w cyklu spotkań z zakresu doradztwa zawodowego, skierowanych do młodzieży klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych i drugich liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Szkołę odwiedzili na zaproszenie Pani mgr Marii Serdecznej, dyrektor placówki.

Przedstawili zakres wymagań i umiejętności koniecznych do podjęcia służby w szeregach Policji oraz przybliżyli pracę funkcjonariuszy.

Spotkania z młodzieżą przebiegły we wspaniałej atmosferze. Trudno ocenić, czy bardziej zachwyceni byli młodzi ludzie oglądający prezentację i filmy opisujące pracę policjantów oraz przebieg ich szkolenia, czy nauczyciele policyjni będący pod ogromnym wrażeniem szkoły, panującej w niej atmosfery i samej młodzieży, z której wszyscy powinniśmy być dumni.

Tegoroczni i przyszli maturzyści – czekamy na was w szeregach naszej formacji i serdecznie zapraszamy do Centrum Szkolenia Policji.

sierż. Jerzy Mielniczek/Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii

zdj. ze zbiorów SDDiP