Instruktorzy strzelań policyjnych doskonalili umiejętności

Data publikacji 19.04.2017

14 kwietnia zakończyła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego w zakresie doskonalenia umiejętności instruktorów strzelań policyjnych. W zajęciach uczestniczyło 16 policjantów z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz z jednostek terenowych różnego szczebla.

Treści kształcenia obejmowały podstawowe wiadomości z zakresu metodyki prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego i pierwszej pomocy oraz zajęcia praktyczne polegające na prowadzeniu strzelań z wykorzystaniem broni palnej krótkiej, pistoletu maszynowego, strzelby gładkolufowej i karabinka automatycznego. W ciągu pięciodniowego pobytu w Centrum Szkolenia Policji instruktorzy aktualizowali wiedzę i doskonalili umiejętności instruktorskie, aby po powrocie do jednostek macierzystych jeszcze skuteczniej szkolić funkcjonariuszy.

st. asp. Albert Piórkowski/ZIP