Ruch drogowy z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 10.04.2017

Po raz kolejny policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z przedszkolakami, by przypomnieć im zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Tym razem spotkanie odbyło się w Przedszkolu nr 12 w Legionowie.

Asp. Janusz Kozłowski i st. asp. Marcin Ogonek przekazywali treści związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przypomnieli zasady poruszania się po drodze zarówno pieszo, jak i na rowerze. Przypomnieli zasady bezpiecznego przekraczania jezdni. Zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas podróżowania samochodem. Okazało się, że dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad obowiązujących najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, co niezmiernie ucieszyło funkcjonariuszy.

Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się pokaz sprzętu policyjnego. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiły policyjne pojazdy, do obejrzenia których ustawiła się długa kolejka.

st.asp. Marcin Ogonek/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD