Dla Kingi

Data publikacji 31.03.2017

W Centrum Szkolenia Policji zorganizowano zbiórkę koleżeńską na rzecz, zmagającej się z chorobą nowotworową, mł. asp. Kingi Szwedy – policjantki z Tucholi. Inicjatorami przedsięwzięcia byli jej koleżanka i koledzy przybywający na kursie specjalistycznym w CSP.

Przypomnijmy. Kinga jest wicemistrzynią świata, mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią Polski w fitness sylwetkowym, na co dzień policjantką w zespole ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. W 2016 roku dowiedziała się, że ma zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. Na szczęście pojawiła się nadzieja na odzyskanie zdrowia – leczenia Kingi podjęła się jedna z klinik w Niemczech. Jednak koszty terapii są tak duże, że bez wsparcia finansowego ludzi dobrej woli nie mogłaby być ona kontynuowana.

Pomysłodawcami zbiórki koleżeńskiej, która została dziś przeprowadzona wśród funkcjonariuszy, pracowników i słuchaczy szkoły, byli: sierż. szt. Marzena Grzelak i st. sierż. Jakub Pitulski (WRD KMP w Toruniu) oraz post. Michał Maćkowiak (WRD KMP w Bydgoszczy) – uczestnicy kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego - część ogólna (RDo-3/17).

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. A za Kingę mocno trzymamy kciuki.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS