Konkurs w przedszkolu

Data publikacji 23.03.2017

Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny włączyło się w popularyzowanie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Tym razem funkcjonariusze Zakładu Ruchu Drogowego CSP spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Legionowa - uczestnikami VI Międzyprzedszkolnego Konkursu „Jestem bezpieczny - wiem co zrobić”.

W konkursie wzięły udział dzieci z 13 legionowskich przedszkoli.

Policjanci przypomnieli przedszkolakom wiadomości, najważniejsze dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Niezwykle przydatne okazały się przy tym: bus edukacyjny i oznakowany radiowóz. W przyjaznej atmosferze, podczas zabawy, dzieci szybko usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą zasad poruszania się po drodze. Z ogromną satysfakcją należy stwierdzić, że zaprezentowały wysoki poziom wiedzy.

Oprócz funkcjonariuszy z Centrum Szkolenia Policji w przedsięwzięcie włączyli się również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

hg

zdj. ze zbiorów ZRD