Wizyta angielskich policjantów. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 21.02.2008

Centrum gościło delegację policjantów w Melton Mowbray, wraz z polskimi kolegami i samorządowcami z Sochaczewa, którzy przyglądali się szkolnym zajęciom i zwiedzali szkołę.

 

 

Wczoraj naszą szkołę odwiedziła delegacja angielskich policjantów, która w towarzystwie przedstawicieli samorządu lokalnego i policjantów z Sochaczewa przyglądała się pracy wydziałów, zajęciom, oraz warunkom, w jakich polscy policjanci zdobywają zawodową wiedzę. Delegacja policjantów została zaproszona do Polski w ramach bliskiej współpracy miast Melton Mowbray i Sochaczew. Liczyła 6 osób, a jej przedstawiciele to szeregowi policjanci, którzy, na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Goście rozpoczęli wizytę od MCSSP, a później odwiedzili Zakład Techniki Kryminalistycznej i Komunikacji Społecznej, gdzie poddali się testom psychologicznym. W komisariacie szkoleniowym, przyglądali się zajęciom i oglądali wyposażenie dydaktyczne obiektu. Mieli również możliwość zapoznania się z bronią, jakiej używają polskie służby, a nawet jej wypróbowania - co zrobili z nieukrywanym zadowoleniem. Anglicy byli zaskoczeni obszarem, jaki zajmuje nasza szkoła, jej nowoczesnym wyposażeniem oraz dyscypliną w niej panującą. Niestety, czas szybko biegnie zwłaszcza wtedy, gdy rozmawiamy na tematy zawodowe. Dlatego też nie zdążyli odwiedzić wszystkich zakładów CSP jakimi byli zaineresowani, ale i tak szkoła Polskiej Policji wywarła na nich spore wrażenie.    

 

 

 

 

Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. Piotr Maciejczak ZKS