Kursy w ZKP

Data publikacji 03.03.2017

Od początku roku prowadzone są kolejne edycje doboru psów do służby w Policji. Tym razem komisja, w ramach centralnego doboru, wytypowała i zakwalifikowała 6 psów na kurs specjalistyczny dla przewodników psów do wyszukiwania zapachu narkotyków (SEN-1/17) oraz 10 psów na kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca (SEPT bk-1/17).

Szkolenie na kursie SEN-1/17 – utworzono jedną 6-osobową drużynę, rozpoczęło się 21 lutego. Natomiast kurs SEPT bk-1/17, złożony z dwóch 5-osobowych drużyn, ruszył tydzień później, tj. 28 lutego. Dla większości uczestników, jest to pierwsze spotkanie z psem służbowym. Wierzymy, że przerodzi się ono w pasję i wszyscy z ogromnym zaangażowaniem będą kontynuować służbę na stanowisku przewodnika psa służbowego. Tego oraz wytrwałości i dobrych wyników na poszczególnych etapach szkoleń życzył policjantom podczas uroczystego rozpoczęcia kursu Kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, mł. insp. Marek Hańczuk.

Życzymy powodzenia i dobrej współpracy w niezwykłym zespole, jaki tworzą przewodnik i jego czworonożny podopieczny.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/ZKP