Nowe Autosany dla Centrum - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 06.02.2008

Już są! Dwa nowe, pachnące jeszcze fabryką autobusy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią KGP, do Centrum dotarły już nowe Autosany, które odtąd będą służyły naszej jednostce. Wspólnie z Zastępcą Komendanta CSP, nadkom. Piotrem Kucia dokonaliśmy ich lustracji.

 

Przypomnijmy, że autobusy te są częścią kontyngentu środków transportu, pozyskanych w ramach modernizacji Policji oraz środków budżetowych. Na początku stycznia cieszyliśmy się pierwszą partią nowych samochodów osobowych, motocykli i łodzi. Autokary są uzupełnieniem wcześniejszej dostawy. Szkoła otrzymała dwa autobusy Autosan, A1012T Lider o liczbie 44 miejsc każdy. Nowoczesna linia, kolor szary – zgodny z policyjnym trendem, wygodne siedzenia, starannie dobrana kolorystyka wnętrza, nowocześnie urządzona kabina kierowcy.

zdjęcie   zdjęcie

W trosce o bezpieczeństwo autobusy zostały wyposażone w dodatkowe komplety opon letnich, a z myślą o nowoczesnym komforcie jazdy pasażerów, mają zamontowane fabrycznie po dwa monitory, na których można podczas podróży oglądać nie tylko rozrywkowe projekcje audiowizualne, ale również śledzić instrukcje przełożonych np. w postaci zadań, jakie policjantom przydzielono do wykonania. Starym wysłużonym autobusom już dziękujemy, zostaną wycofane z eksploatacji, ale pamiętać będziemy, że przewiozły tysiące słuchaczy naszej szkoły, towarzyszyły nam podczas wielu ważnych wydarzeń krajowych jak pielgrzymki papieskie i chyba zawsze z sentymentem będziemy spoglądać w ich stronę.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia WZiT