Data publikacji 04.02.2008

Dzisiaj w CSP odbyła się narada podsumowująca działalność szkoły za 2007 rok. Odprawę rozpoczęło ważne wydarzenie – nadanie szkole certyfikatu ISO 9001:2000. To zaszczytne wyróżnienie wręczył Komendantowi CSP Wiceprezes Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja - p. Artur Szwoch.

zdjęcie Dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji odbyła się roczna odprawa podsumowująca działalność szkoły w 2007 roku. W odprawie uczestniczyli Zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP podinsp. Jacek Gil, I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Marek Kapilewicz, Prorektor WSPol w Szczytnie podinsp. dr Arkadiusz Letkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie podinsp. Wojciech Wołkowicz, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych Starosta Powiatu Legionowskiego p. Jan Grabiec i Prezydent Miasta Legionowo p. R. Smogorzewski oraz niezwykły gość – Wiceprezes Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja p. Artur Szwoch.

zdjęcie Odprawę rozpoczęło ważne dla CSP wydarzenie. Szkoła otrzymała z rąk Wiceprezesa PHZ certyfikat ISO 9001:2000. System zarządzania jakością funkcjonuje w naszej szkole od dwóch lat, ale dopiero w grudniu 2007r. poddaliśmy się procesowi auditu certyfikacyjnego. Audit wypadł dla naszej jednostki korzystnie i został uwieńczony przyznaniem certyfikatu zarządzania jakością. Było to możliwe dzięki wsparciu i pomocy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz podziękował Prorektorowi Arkadiuszowi Letkiewiczowi za pomoc i osobiste zaangażowanie włożone w zdobycie certyfikatu przez naszą szkołę.

zdjęcie Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół zreferowała zagadnienia związane z działalnością dydaktyczną szkoły. Zadania dydaktyczne szkoły realizowane były w zakresie szkoleń zawodowych o charakterze podstawowym (68%) i szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego (32%) na 254 kursach. Szkoła nasza posiada 46 rodzajów różnych kursów powierzonych do realizacji w tym 30 z nich na wyłączność. W 2007 roku szkolenia podstawowe ( w tym szkolenia po służbie kandydackiej) ukończyło ogółem 1639 policjantów. Centrum opuściło ogółem 5316 absolwentów. Przez szkołę „przeszło” 29 684 osoby w ramach doboru do Policji.

Zastępca Komendanta ds. Logistycznych nadkom. Piotr Kucia dokonał podsumowania zadań pionu logistycznego, oraz nakreślił zadania, których realizację przewidziano na rok bieżący. Podkreślił, jak duże znaczenie dla szkoły miało wejście w życie Ustawy o modernizacji Policji, która umożliwiła realizację i rozpoczęcie wielu ważnych dla działalności dydaktycznej szkoły inwestycji.

zdjęcie   zdjęcie

Komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz podziękował za dobrą pracę policjantom i pracownikom CSP w 2007 roku. Podkreślił, że mimo wielu powodów do radości, obecny rok będzie „rokiem wyrzeczeń”, ze względu okrojony budżet szkoły. Zachęcił do oszczędności oraz rozsądnego dysponowania środkami finansowymi.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. Piotr Maciejczak ZKS