Korzystamy z doświadczeń Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego

Data publikacji 31.01.2017

W dniu 24 stycznia br. w Centrum Szkolenia Policji gościliśmy ekspertów Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, którzy przeprowadzili w naszej jednostce cykl szkoleń, adresowanych do słuchaczy CSP.

W pierwszym szkoleniu wzięło udział blisko 200 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wysłuchali wykładu wygłoszonego przez Pana Jacka Purskiego, prezesa i współzałożyciela Instytutu. Drugie przedsięwzięcie miało charakter warsztatów. Uczestniczyło w nim 20 słuchaczy kursu specjalistycznego w zakresie prowadzenia zajęć z zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania. Tematyka przeprowadzonych zajęć obejmowała zagadnienia związane z przestępstwami motywowanymi nienawiścią.

Warto podkreślić, że zajęcia zostały zrealizowane PRO BONO, w ramach statutowej działalności Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

Tekst: na podstawie informacji zamieszczonych na stronie internetowej