Przed wyjazdem na misję

Data publikacji 19.01.2017

W dniach 16-18.01.2017 r. na terenie Centrum Szkolenia Policji został przeprowadzony III etap postępowania kwalifikacyjnego dla policjantów wyrażających akces pełnienia służby w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji (JSPP) w Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie.

Postępowanie składało się z kilku etapów: egzaminu z języka angielskiego, wywiadu lekarskiego, egzaminu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Wsparcia logistycznego w zakresie przeprowadzenia postępowania udzielił Wydział Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia CSP. Ponadto kadra dydaktyczna Zakładu Interwencji Policyjnych  oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP była zaangażowana w organizację egzaminu sprawności fizycznej oraz zapewnienie zabezpieczenia medycznego.

Joanna Łaszyn/WP