Bezpiecznie na lodzie

Data publikacji 12.01.2017

Zima, która zagościła u nas na dobre zachęca, szczególnie najmłodszych, do zabaw na śniegu i lodzie. Zbliżające się ferie zimowe również sprzyjają uprawianiu zimowych sportów. Jednak, aby czerpać z nich radość należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Właśnie przypomniały je sobie dzieci z Przedszkola nr 3 w Legionowie, podczas spotkania ze słuchaczami kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych, oznaczonego symbolem DZW-3/16.

Policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania się nad zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, a także sposoby prowadzenia działań ratowniczych na lodzie. Przypomnieli też przedszkolakom, że  powinny unikać nieznanych, zamarzniętych akwenów i korzystać ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Funkcjonariusze prowadzili zajęcia  z ogromnym zaangażowaniem, w zabawny i pomysłowy sposób omawiając zasady bezpieczeństwa, wykorzystując przy tym sprzęt używany w ratownictwie lodowym. Dzieci wysłuchały pogadanki z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

mł. asp. Grzegorz Skubich/ZSS i hg

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/SDDiP