Na lotnisku

Data publikacji 05.12.2016

W ramach działalności Prewencyjnego Koła Zainteresowań słuchacze, 3 plutonu, IV kompanii szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-4/16, złożyli wizytę w Komisariacie Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

W trakcie wizyty Naczelnik Wydziału Prewencji KPPL Warszawa Okęcie omówił zasady i formy współpracy Policji z innymi formacjami mundurowymi, które  wspólnie dbają o bezpieczeństwo pasażerów oraz infrastruktury portu lotniczego. Natomiast przedstawiciel służby celnej przeprowadził niezwykle ciekawy wykład nt. ujawniania prób przemycania eksponatów flory, fauny oraz ich elementów, które są chronione Konwencją Waszyngtońską. Słuchacze zapoznali się również z regułami obowiązującymi  w „strefie bezpieczeństwa wewnętrznego” oraz wysłuchali interesującej prelekcji pirotechnika pełniącego służbę na terenie lotniska. Następnie obejrzeli kaplicę, specjalnie przygotowaną dla pasażerów różnych wyznań.

To był udany wyjazd. Dzięki niemu słuchacze zdobyli kolejną porcję wiedzy, co stanowi główny cel przyświecający funkcjonowaniu Prewencyjnego Koła Zainteresowań.

asp. szt. Elżbieta Parzych/ZSP

zdj. post. Norbert Senator /SZP-4/16