Goście z Meksyku

Data publikacji 01.12.2016

W Centrum Szkolenia Policji, z dwudniową wizytą, gościli przedstawiciele meksykańskiej Policji. Do Polski przyjechali na zaproszenie Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka.

Głównym celem wizyty było poznanie rozwiązań stosowanych przez polską Policję, w obszarze zwalczania przestępczości narkotykowej. Program pobytu w CSP obejmował prezentację z zakresu szkolenia i doskonalenia zawodowego, z uwzględnieniem wybranych treści programowych dotyczących zwalczania przestępczości narkotykowej. Goście z Meksyku zwiedzili również obiekty dydaktyczne, a także, usytuowane na terenie naszej jednostki, Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych. W drugim dniu pobytu udali się do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Zakład oraz metodami wykorzystywanymi w tresurze psów służbowych różnej kategorii, w tym do wykrywania zapachów narkotyków.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS