Walki zakończone

Data publikacji 03.11.2016

28 października br. w Centrum Szkolenia Policji do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący nie tylko Policję, ale również inne służby mundurowe. W tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział 14 reprezentacji poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji oraz Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej – łącznie 53 osoby.

Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” z dofinansowaniem pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz popularyzującego judo w Legionowie Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Otwarcia zawodów dokonała Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół. Centrum Szkolenia Policji po raz szósty organizowało tak poważną imprezę w szczególnie bliskiej służbom mundurowym dyscyplinie sportowej, jaką jest judo. Elementy tego rodzaju sportu, a zarazem sztuki walki z dalekiej Japonii, praktycznie od zawsze, znajdują się w treściach programów nauczania  obowiązujących w Policji, Biurze Ochrony Rządu, Służbie Więziennej, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Udanie dla Centrum Szkolenia Policji zakończyła się rywalizacja w kategorii do 66 kg, w której wszystkie pojedynki zwycięsko zakończył instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej st. asp. Dominik Jędryka. W pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta służby więziennej Marcina Kunysza a w decydującej o zwycięstwie walce, reprezentanta Legionowskiego Towarzystwa Sportowego CSP Zbigniewa Więckowskiego.

Komisja sędziowska wyłoniła najlepszą zawodniczkę i zawodnika mistrzostw. Najlepszą zawodniczką została Dorota Sikora z KSP, zwyciężczyni kategorii powyżej 63 kg, która w pięknym stylu wygrała wszystkie pojedynki przez Ippon (najwyższa punktacja w judo).

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Kamrowski z KWP w Katowicach, zwycięzca kategorii wagowej do 81kg zawodników +40 lat, który zwyciężył wszystkie walki i tym samym potwierdził wysoką formę, jak na byłego reprezentanta Polski i olimpijczyka z Atlanty przystało.

W ceremonii dekoracji uczestniczyła Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół i zaproszeni goście min.: insp. Rafał Batkowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, mł. insp. Mirosław Wypych - Zastępca Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych Policji, Wojciech Augustynowicz - wieloletni członek Zarządu Polskiego Związku Judo, założyciel jednego z pierwszych klubów judo w Polsce i prekursor judo w Legionowie oraz Wiesław Kuczyński Sekretarz Generalny Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” (z uwagi na współpracę przy organizacji Mistrzostw Policji w Judo). Obecni byli również Waldemar Złoto i Grzegorz Kędzierski - emerytowani kierownicy komórki dydaktyczno-wychowawczej CSP, w ramach której kształcono sprawność fizyczną specjalną policjantów.

podkom. Jacek Kuźmiński/Zakład Interwencji Policyjnych

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS