W schronisku - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W schronisku

Data publikacji 30.06.2016

29 czerwca słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/16/I/3, w ramach działalności Prewencyjnego Koła Zainteresowań, odwiedzili Schronisko dla Nieletnich w Warszawie-Okęciu.

     W trakcie wizyty słuchacze poznali strukturę, zasady funkcjonowania oraz historię placówki. Schronisko dla Nieletnich w Warszawie sprawuje opiekę nad chłopcami, ma charakter nieferyjny (czynne przez cały rok) i prowadzone jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Bezpośredni nadzór nad działalnością placówki sprawuje Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie. Przedmiotem działalności statutowej schroniska dla nieletnich jest zapewnienie stawiennictwa nieletnich do dyspozycji Sądów, które zastosowały wobec nich tymczasowy środek zapobiegawczy oraz diagnoza psychopedagogiczna i resocjalizacja nieletnich chłopców. Słuchacze zebrali informacje dotyczące nie tylko działalności schroniska, dowiedzieli się także skąd wzięła się nazwa ulicy, przy której się ono znajduje. Okazało się, że pochodzi od nazwiska pilota Pawła Lipowczana, który zginął w marcu 1980 r., lecąc samolotem Polskich Linii Lotniczych z Nowego Jorku do Warszawy. Wraz z pilotem zginęło 77 pasażerów wśród nich była Anna Jantar i 10 członków załogi. Samolot rozbił się niedaleko miejsca, gdzie znajduje się placówka.

     Wizyta w schronisku była dla słuchaczy źródłem wielu przydatnych informacji. Dziękujemy dyrekcji placówki oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w przedsięwzięcie za ciekawe i interesujące zajęcia.

tekst i zdjęcia: kom.  Marceli Śmiałek/ZSP

źródło: www.sdnokecie.pl