W kinie

Data publikacji 14.06.2016

Słuchacze Centrum Szkolenia Policji zorganizowali wychowankom Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie wyjazd na seans filmowy do Multikina. Dzieci nie kryły radości z tak zorganizowanego czasu wolnego, a filmy bardzo im się podobały.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi mieli okazję obejrzeć bajkę „Dzielny kogut Maniek”, starsze dzieci film przygodowy „Księga dżungli”. Wszyscy z przejęciem śledzili losy filmowych bohaterów. Oprócz integracji i doskonalenia relacji koleżeńskich wśród dzieci, spotkanie to było dobrą okazją do wskazania alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz edukacji dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa i zapobiegania zachowaniom ryzykownym.

Fundusze na wyjazd, który był prezentem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, pozyskano ze zbiórki koleżeńskiej przeprowadzonej wśród kadry i słuchaczy CSP.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Piotr Danieluk/WD