Międzynarodowe zmagania strzeleckie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe zmagania strzeleckie

Data publikacji 09.06.2016

W dniach 3 - 5 czerwca 2016 r. na strzelnicy w Rembertowie odbył się „X Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o Puchar Ministra Obrony Narodowej”. Organizatorem zawodów, które zostały objęte patronatem ministra obrony narodowej oraz dowódcy garnizonu Warszawa, było Stowarzyszenie Bractwa Strzeleckiego „Salwa”. Przed rozpoczęciem zawodów został odczytany list prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do uczestników zawodów.

     W skład wieloboju strzeleckiego wchodziły konkurencje statyczne i dynamiczne z wykorzystaniem zarówno broni krótkiej, jak i maszynowej oraz karabinka automatycznego, a także rzut granatem do celu. W rywalizacji wzięło udział ponad siedemdziesiąt drużyn, w tym między innymi reprezentacje z Czech, Słowacji i Estonii. Wśród nich była również reprezentacja Płońskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego, w którego składzie startowało trzech wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji: podinsp. Grzegorz Zipper, podkom. Hubert Kowalik i sierż. szt. Mateusz Głębocki. Reprezentacja płońskiego stowarzyszenia okazała się bezkonkurencyjna i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Indywidualne triumfował podinsp. G. Zipper.

     Warto podkreślić, iż startujący w drużynie płońskiego stowarzyszenia policjanci, a na co dzień wykładowcy szkolenia strzeleckiego, zajęli także wysokie miejsca w poszczególnych konkurencjach wieloboju – podkom. H. Kowalik zwyciężył w konkurencji pistolet maszynowy centralnego zapłonu BRS.

     Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów.

podkom. H. Kowalik/ZIP

zdj. archiwum ZIP