Pod Areną - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pod Areną

Data publikacji 06.06.2016

Zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji czekało na dzieci i dorosłych na rodzinnym festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w niedzielę przy Arenie Legionowo. W miniaturowym miasteczku stworzonym przez różne podmioty i instytucje zaprezentowało się również Centrum Szkolenia Policji.

     To wydarzenie było kolejną doskonałą okazją, aby przypomnieć przede wszystkim jego najmłodszym uczestnikom o zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Stoisko przygotowane przez Centrum Szkolenia Policji cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego CSP rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i podróżowania. Uwagę uczestników festynu przyciągały policyjny motocykl i znaki drogowe. Nie brakowało też chętnych do nauki udzielania pierwszej pomocy, odwzorowywania linii papilarnych, czy zrobienia sobie zdjęcia w policyjnym kasku ochronnym, kamizelce przeciwuderzeniowej i z policyjną tarczą. „Podinsp. Sowa” – maskotka CSP, jak zawsze na tego typu spotkaniach miał szerokie grono wielbicieli.

     Chociaż wokół było wiele różnych atrakcji – m.in. plenerowy plac zabaw i występy gwiazd dziecięcej estrady, policjanci z CSP nie narzekali na nudę i byli dosłownie oblegani przez uczestników imprezy.

hg

zdj. podinsp. Dariusz Kulikowski