Mamy złoty medal!

Data publikacji 25.05.2016

Centrum Szkolenia Policji zostało wyróżnione Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. To podsumowanie wieloletniej doskonałej współpracy z legionowską Ochotniczą Strażą Pożarną i Komendą Powiatową PSP w Legionowie, a także pozostałymi jednostkami OSP z terenu powiatu.

Jednym z wielu przykładów wspólnie podejmowanych przedsięwzięć były ćwiczenia pod kryptonimem „Złota minuta”, w czasie których jednostki OSP z powiatu legionowskiego miały możliwość doskonalenia umiejętności z zakresu prowadzenia ratownictwa technicznego i medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości procedur ratowniczych oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do przeprowadzenia ćwiczeń wykorzystano obiekty CSP oraz pomoce dydaktyczne w postaci  pojazdów. Ponadto Centrum współpracuje z legionowską OSP w zakresie zabezpieczenia prac pożarowo niebezpiecznych podczas realizowanych zajęć dydaktycznych. Na uwagę zasługują także wspólnie prowadzone akcje edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i wyrażamy przekonanie, że kontynuowana współpraca stworzy możliwości wdrażania kolejnych efektywnych koncepcji.

hg