Gratulujemy wyróżnienia

Data publikacji 24.05.2016

Wykładowca Centrum Szkolenia Policji znalazł się w gronie funkcjonariuszy, którzy w ubiegłym tygodniu odebrali nagrodę z rąk wiceministra Jarosław Zielińskiego.

W trakcie uroczystości w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrody otrzymało 49 funkcjonariuszy Policji szczególnie wyróżniających się w służbie. Wśród nich byli policjanci m.in. ze wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz szkół policyjnych.

Nagrodę finansową Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał także kom. Waldemar Weremko – wykładowca Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych. Policjant ten realizuje zajęcia dydaktyczne z zakresu techniki kryminalistycznej na szkoleniach zawodowych podstawowych oraz doskonaleniach zawodowych centralnych. Specjalizuje się w metodyce ujawniania i zabezpieczania oraz wykorzystania śladów stanowiących przedmiot badań mechanoskopijnych oraz związanych z użyciem broni palnej. Prowadzi też kursy dla policjantów w zakresie prowadzenia śledztwa powybuchowego. Jest autorem i współautorem programu warsztatów w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu, a także programu warsztatów w zakresie prowadzenia oględzin miejsc katastrof, wybuchów i użycia broni palnej. Ze względu na jego wiedzę i doświadczenie zawodowe powierzono mu przygotowanie programu warsztatów dla przedstawicieli prokuratur z zakresu podstawowych zagadnień dotyczących terroryzmu i prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu. Kom. Waldemar Weremko jest zaangażowany w prowadzenie zajęć dydaktycznych, stanowiących niezwykle istotny element składowy przygotowań Policji i Prokuratury do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, wizyty Papieża Franciszka oraz szczytu państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego. Ponadto jako przedstawiciel Centrum Szkolenia Policji bierze udział w pracach powołanego decyzją Komendanta Głównego Policji Centralnego nieetatowego zespołu wspierającego czynności procesowe na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym spowodowanego użyciem materiału wybuchowego lub urządzenia wybuchowego, w tym mogącego zawierać substancje lub czynnik chemiczny, biologiczny lub radioaktywny. Jest autorem i współautorem wielu publikacji z dziedziny techniki kryminalistycznej.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze wyróżnienia, życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i kolejnych sukcesów zawodowych.

hg

zdj. MSWiA