O skutkach nałogów

Data publikacji 29.04.2016

To już kolejna wizyta psychologa policyjnego w zaprzyjaźnionej z Centrum Szkolenia Policji szkole. Spotkanie z młodymi ludźmi, uczęszczającymi do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Legionowie tym razem dotyczyło profilaktyki uzależnienia od nikotyny.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie szkolnej pedagog – Pani Adriany Falkowskiej. Uczniowie klas piątych i szóstych wypracowywali wraz z psychologiem listę korzyści wynikających z niepalenia papierosów, dzielili się swoimi rodzinnymi doświadczeniami w tym zakresie oraz wysłuchali krótkiego wykładu o historii pochodzenia tytoniu, skutkach jego zażywania oraz o pułapce w jaką może wpaść młody człowiek sięgający po nikotynę.

Nie obyło się bez dyskusji na temat skutków używania tzw. e-papierosów oraz stworzenia katalogu cech, których pozbawia się palacz, sięgając po papierowe tuleje wypełnione skrawkami tytoniowych liści i wdychający ich dym.

sierż. Jerzy Mielniczek/psycholog, Studium Komunikacji Społecznej