Wykładowcy o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.04.2016

Wspieranie profilaktyki skierowanej do dzieci i młodzieży to tylko jedno z przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia przestępczości wśród nieletnich, realizowanych przez kadrę Centrum Szkolenia Policji.

Tym razem to dydaktycy Zakładu Służby Prewencyjnej odwiedzili uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie oraz uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 4 w Legionowie. Celem wizyty kom. Marcelego Śmiałka, asp. sztab. Radosława Nienałtowskiego i asp. Michała Komosińskiego była edukacja w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także przekazanie informacji na temat przejawów demoralizacji oraz cyberprzemocy. Wizyta funkcjonariuszy była również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzi ludzie poznali definicję pojęć: ,,nieletni”, ,,czyn karalny” oraz przykłady zachowań nieodpowiednich i niezgodnych z prawem oraz zasadami współżycia społecznego. W spotkaniach uczestniczyło łącznie około 240 osób.

Tekst i zdjęcia: kom. Marceli Śmiałek/ZSP