Studenci WSPol w Sułkowicach

Data publikacji 15.04.2016

Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odwiedzili studenci ze Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Podczas wizyty studenci, wraz z opiekunem nadkom. Arkadiuszem Błaszczukiem, zapoznali się ze specyfiką pracy przewodników psów służbowych oraz zadaniami realizowanymi przez Zakład Kynologii Policyjnej. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali też zajęcia z tresury praktycznej psów różnych kategorii m.in.: patrolowo-tropiących, do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, narkotyków i osmologii. Mieli również możliwość obejrzenia m.in. pracy psa do badań osmologicznych oraz porozmawiania, z prowadzącym ten rodzaj kursu, instruktorem asp. Rafałem Krajewskim.

Studenci sprawdzali także własne siły i umiejętności prowadzenia psa służbowego do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Ponadto odwiedzili Izbę Pamięci ZKP, gdzie poznali historię ośrodka szkolenia.

SKNK zostało założone w 2011 roku. Obecnie liczy 40 członków, aktywnie uczestniczących w organizacji przedsięwzięć związanych z kryminalistyką. W ramach spotkań pracują w sześciu grupach roboczych, w ramach sześciu działów kryminalistycznych :daktyloskopii, traseologii, biologii kryminalistycznej, mechanoskopii, osmologii i fotografii kryminalistycznej.

Tekst i zdjęcia: asp. Adam Przybylik/ZKP