Niezwykła olimpiada

Data publikacji 12.04.2016

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliszewie zorganizowało Olimpiadę Przedszkolaków pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo bo na sportowo”. Przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji najmłodszym towarzyszyli policjanci z Centrum Szkolenia Policji.

W imprezie uczestniczyły dzieci z gminnych przedszkoli. Dzielnym zawodnikom kibicowali ich rodzice, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz zaproszeni goście, a wśród nich policjanci z Centrum Szkolenia Policji – asp. Janusz Kozłowski i mł. asp. Aneta Śliz. Funkcjonariusze asystowali dzieciom podczas zmagań, ponieważ zadania konkursowe nawiązywały swoją tematyką do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oczywiście nie zabrakło też konkurencji sprawdzających ogólną sprawność fizyczną przedszkolaków.

W trakcie imprezy zaprezentowano wyposażenie samochodu marki Renault Master, który jest przeznaczony do działań profilaktyczno-edukacyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej zabawy połączonej z nauką.

tekst i zdjęcia: asp. Janusz Kozłowski/ZRD