Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego

Data publikacji 11.12.2015

Funkcjonariusze Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji edukują nie tylko uczestników kursów i szkoleń realizowanych w CSP. Wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym systematycznie przekazują także dzieciom i młodzieży szkolnej. Tym razem spotkali się z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie.

Podczas spotkania z uczniami  klas I-III i IV-VI policjanci przekazali treści z zakresu wychowania komunikacyjnego oraz uświadomili dzieciom, jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Podkreślili również konieczność noszenia na sobie elementów odblaskowych, dzięki którym jest się bardziej widocznym. Funkcjonariusze przypomnieli także o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także fotelików i innych urządzeń ochronnych. Funkcjonariusze, przekazując swoją wiedzę przygotowywali dzieci do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć policyjne radiowozy – oznakowany oraz ze specjalnym wyposażeniem, przeznaczony do celów edukacyjnych.

sierż. szt. Sylwia Sokół

zdj.: st. asp. Justyna Setniewska