Mistrzostwa w strzelaniu

Data publikacji 25.11.2015

21 listopada 2015 r. w Szkole Policji w Słupsku odbyły się „VI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu”. Zawody zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Wśród rywalizujących drużyn nie zabrakło również przedstawicieli Centrum Szkolenia Policji.

Tradycją słupskich zawodów jest to, że wszyscy zawodnicy strzelają z pistoletów Walther P-99 AS, czyli broni w którą zazwyczaj są wyposażeniu polscy policjanci.

W zmaganiach z najlepszymi strzelcami reprezentującymi jednostki szkoleniowe służb mundurowych z Polski i zagranicy uczestniczyli nauczyciele policyjni z Zakładu Interwencji Policyjnych: podinsp. Grzegorz Zipper, mł. asp. Lechosław Słupski i sierż. sztab. Mateusz Głębocki. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw, w silnej stawce rywali, najlepiej zaprezentował się mł. asp. L. Słupski, który po dwóch konkurencjach osiągnął wynik, dający wysokie 4. miejsce.

mł. asp. Lechosław Słupski/ZIP

film: SP w Słupsku