Zakończenie kursów w Sułkowicach

Data publikacji 09.11.2015

Kolejni absolwenci pożegnali się z murami Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 5 listopada swój kurs ukończyło 12 przewodników psów patrolowo-tropiących (SEPT-2/15) oraz 6 przewodników psów patrolowych (SEP-1/15).

Podczas trwającego 88 dni kursu dla przewodników psów patrolowych, każdy z policjantów został przygotowany do realizacji zadań związanych z odpowiednim utrzymaniem sprawności użytkowej psa w zakresie posłuszeństwa ogólnego i pokonywania przeszkód terenowych, utrzymywania sprawności użytkowej psa w zakresie pracy obrończej, a także przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Natomiast na kursie dla przewodników psów patrolowo-tropiących (108 dni), policjanci dodatkowo zostali przeszkoleni w zakresie rozwijania u psa wymaganych umiejętności z zakresu pracy węchowej oraz utrzymywania należytej sprawności użytkowej psa w tym zakresie.

W trakcie tych kilku miesięcy przewodnicy ze swoimi psami służbowymi mieli okazję uczestniczyć w pokazach tresury psów, m.in. w Parku Agrykola podczas obchodów 96 rocznicy powstania Policji, czy też pikniku charytatywnego „Śmigło 2015” na terenie CSP Legionowo.

Każdy ze słuchaczy, w ostatnim dniu kursu, odebrał świadectwo potwierdzające jego ukończenie oraz stosowny wpis do książki psa służbowego o otrzymaniu pierwszego atestu. Podczas uroczystego zakończenia kursów kierownik ZKP mł. insp. Marek Hańczuk złożył absolwentom gratulacje i życzenia, aby ich wiedza i umiejętności sprawdziły się przede wszystkim w codziennej służbie.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak / instruktor ZKP