Warsztaty w Sułkowicach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty w Sułkowicach

Data publikacji 12.10.2015

9 października na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyła się piąta edycja warsztatów, mających na celu doskonalenie policjantów pełniących na co dzień służbę patrolową na naszych ulicach. Zajęcia były ukierunkowane na doskonalenie technik i taktyki przeprowadzanych interwencji policyjnych.

      14 uczestników warsztatów oznaczonych symbolem (WSPTI 5/15) miało okazję doskonalić umiejętności z zakresu technik interwencyjnych, skutecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa wykorzystania środków przymusu bezpośredniego, zapewnienia sobie i partnerowi z patrolu bezpieczeństwa w służbie oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Zajęcia realizowane były metodą symulacji i ćwiczeń. Interwencje przeprowadzane były w różnych miejscach i ze zmiennymi założeniami.

     Po zakończeniu warsztatów policjanci bardzo dobrze ocenili sposób prowadzonych zajęć, jak też profesjonalizm prowadzących zajęcia instruktorów. Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwolą zapewne skuteczniej i w bezpieczny sposób przeprowadzać interwencje.

 asp. Dariusz Ratajczak/ZKP,

zdj.: asp. Dominik Jędryka / ZKP