Policjanci w koszarach

Data publikacji 07.10.2015

6 października w Jednostce Wojskowej w Białobrzegach zorganizowano Dzień Otwarty Koszar. Do programu przedsięwzięcia włączyli się przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji, którzy dla odwiedzających jednostkę przygotowali ciekawą ofertę.

Dla zwiedzających, z których jak zwykle przy tego typu przedsięwzięciach najliczniejszą grupę  stanowiły dzieci i młodzież, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę obejmującą stoiska promocyjne i pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja sprzętu wykorzystywanego do działań zespołowych Policji przygotowana przez Zakład Służby Prewencyjnej. Podobnie, stoisko poświęcone zagadnieniom profilaktyki i prewencji kryminalnej, gdzie na uczestników konkursów czekały nagrody. Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego zaprezentowali motocykle służbowe i BUS edukacyjny. W czasie Dnia Otwartego Koszar nie mogło oczywiście zabraknąć podinspektora Sowy – maskotki CSP, która jak zawsze została przyjęta z wielkim entuzjazmem nie tylko przez milusińskich, ale i dorosłych uczestników wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego (SZP-3/15) oraz słuchaczom kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich (DSN – 1/15) zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia.

tekst i zdjęcia: kom. Marceli Śmiałek/ ZSP