Szachy - sztuka, nauka, sport. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 28.09.2007

W  ostatni wtorek po południu w CSP zainaugurowano I Policyjne Otwarte Spotkania Szachowe. Na zaproszenie odpowiedziało 21 osób, którzy w ten sposób się relaksują i doskonalą swój umysł.

 

 

zdjęcie Mamy już za sobą pierwsze spotkanie szachowe. Uczestniczyło w nich ponad dwadzieścia osób wywodzących się z kadry dydaktycznej CSP, słuchaczy i mieszkańców powiatu legionowskiego, w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. Ale wszystkim gra w szachy dostarcza takiej samej, ogromnej przyjemności.

Organizator spotkania, podinsp. J. Dobrzyjałowski z Zakładu Interwencji Policyjnych ma nadzieję, że spotkania te będą miały cykliczny charakter i przyciągną jeszcze wielu miłośników tego umysłowego sportu. Planuje, by przynajmniej raz w kwartale szachiści, wywodzący się nie tylko z naszego, policyjnego środowiska - mieli możliwość zmierzenia się tu, w Centrum. Chcemy włączyć się do rankingu rozgrywek powiatowych – mówi Dobrzyjałowski. Na razie uczestnicy poznawali się wzajemnie i sprawdzali swoje umiejętności, ale wszyscy wiedzą doskonale, że gra w szachy bywa również pasjonującą rywalizacją sportową.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Sobólski, Tomasz Pawłowski
słuchacze NPU-5