Podsumowanie X Kynologicznych Mistrzostw Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 21.09.2007

Znamy już tegorocznych laureatów X Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2007r. Oto oni – najlepsi w tym roku przewodnicy i psy policyjne w Polsce: asp.szt. Robert Lewandowski z psem Wado - KSP, sierż.szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa - KWP Radom, sierż.szt. Tomasz Kaszkowiak z psem Zantek - KWP Poznań. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła ekipa Komendy Stołecznej Policji.

 

Na Mistrzostwa do ZKP w Sułkowicach przyjechali w poniedziałek. Trzyosobowe drużyny przewodników, wraz z wojewódzkimi koordynatorami ds. kynologii policyjnej – ich opiekunami. Jeszcze tego samego dnia po uroczystym przywitaniu i otwarciu Mistrzostw, nastąpiła kontrola weterynaryjna zwierząt, chwilę później zawodnicy przystąpili do pierwszych konkurencji. Była to praca węchowa. Psy wyszukiwały zapachów w pomieszczeniach, bagażach i samochodach. Policjanci natomiast stanęli do swojej indywidualnej konkurencji – obowiązkowego strzelania do celu z 500 metrowego dobiegu. Później przez kolejne dni zawodnicy wraz ze swoimi podopiecznymi w grupach wykonywali kolejne zadania konkursowe. Suma uzyskanych ze wszystkich konkurencji punktów, wyłoniła tegorocznych zwycięzców w poszczególnych kategoriach:  

Psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:
Miejsce 1. asp.szt. Robert Lewandowski z KSP
              2. sierż.szt. Rafał Buczkowski KWP Bydgoszcz
              3. sierż.szt. Leszek Kulchawik KWP Białystok

zdjęciePsów do wyszukiwania zapachów narkotyków:
 Miejsce  1. sierż.szt. Tomasz Kaszkowiak KWP Poznań
               2. mł.asp. Krzysztof Kellas KWP Gdańsk
               3. st.asp. Krzysztof Rebizant KSP

Psów patrolowo- tropiących
Miejsce 1. sierż.szt.Arkadiusz Kaźmierczak KWP Radom
             2. sierż.szt. Dariusz Banasik KWP Łódź
             3. sierż.szt. Mariusz Naganowski KWP Poznań

 

zdjęcieDrużynowo zwyciężyły ekipy:
              1. Komendy Stołecznej Policji
              2. KWP Białystok
              3. KWP Poznań                                       

Gratulujemy wszystkim policjantom, życząc im dalszych sukcesów w tej trudnej pracy zawodowej! 

zdjęcie zdjęcie

Dzisiaj możemy też pokusić się o podsumowanie tegorocznych mistrzostw, a tym samym o kilka słów na temat policyjnej kynologii. Patrząc przez pryzmat umiejętności reprezentowanej przez tegorocznych finalistów zawodów, można śmiało stwierdzić, że kynologia policyjna stoi na wysokim poziomie. Jest to dla nas, jako szkoły, która jest odpowiedzialna za wyszkolenie przewodników i tresurę psów wspomagających ich pracę, zjawisko budujące. Jesteśmy dumni, że podstawy, jakie otrzymują policjanci w Zakładzie Kynologii Policyjnej naszego Centrum, przynoszą dobre efekty w służbie Policji. Mistrzostwa, to święto policyjnej kynologii, ich poziom, co roku staje się wyższy, co niewątpliwie świadczy o dużych umiejętnościach przewodników i dobrym wyszkoleniu zwierząt. Przypomnijmy, za słowami Komendanta CSP insp. J. Bąkiewicza, skierowanymi dziś do zawodników, że wszyscy ci, którzy przyjechali do Sułkowic na Mistrzostwa są już zwycięzcami na swoich terenach. Mistrzostwa wyłaniają jedynie najlepszych. Gratulacje należą się im wszystkim za trudną pracę z psami, okupioną jakże często kosztem osobistych poświęceń i prywatnego czasu.

 

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS