Warsztaty dla przewodników

Data publikacji 25.08.2015

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, 12 przewodników psów służbowych uczestniczyło w „Warsztatach doskonalących sprawność użytkową psów do wyszukiwania zapachów narkotyków”.

To pierwsza edycja tego rodzaju warsztatów. Uczestniczyli w niej przewodnicy pełniący służbę na terenie Komend Wojewódzkich Policji w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Opolu, Olsztynie oraz Komendy Stołecznej Policji. Do prowadzenia zajęć wyznaczono dwóch instruktorów ZKP : st. asp. Przemysława Hornowskiego oraz asp. Adama Przybylik.

W trakcie 5 dniowego szkolenia policjanci i ich czworonożni podopieczni doskonalili umiejętności niezbędne podczas wyszukiwania zapachów narkotyków. Na podstawie doświadczeń wynikających ze specyfiki służby pełnionej w poszczególnych rejonach Polski wypracowano metodykę oraz zasady pracy wykorzystywane podczas przeszukań prowadzonych w różnych warunkach (przeszukania pojazdów, pomieszczeń oraz terenów otwartych).

Absolwenci otrzymali zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w warsztatach, natomiast udział psa został poświadczony odpowiednim wpisem do książki psa służbowego Policji.

Jesteśmy przekonani, że umiejętności zdobyte podczas szkolenia przyczynią się do jeszcze lepszego wykonywania zadań służbowych przez funkcjonariuszy.

asp. Adam Przybylik /ZKP