Zwycięskie patrole

Data publikacji 13.07.2015

Turniej Par Patrolowych dla słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych wpisał się na stałe do tradycji Centrum Szkolenia Policji. Tym razem został zorganizowany dla uczestników szkolenia oznaczonego symbolem SZP-1B/15.

Kadra Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych przy współudziale Wydziału Dowodzenia zorganizowała już 15 edycję tego rodzaju turnieju. Jego podstawowym celem jest promowanie słuchaczy, którzy wykazują się największą wiedzą i umiejętnościami z zakresu pełnienia służby prewencyjnej. Obecna edycja odbywała w dniach od 16 czerwca do 9 lipca. Pierwszym etapem turnieju był test wiedzy, do którego przystąpiło 36 słuchaczy. Drugi składał się z dwóch konkurencji tj. policyjnego toru przeszkód oraz szybkiego strzelania. Uczestniczyło w nim 10 najlepszych par wyłonionych w I etapie. Trzeci etap, to symulacja interwencji policyjnych, do której zakwalifikowano 5 najlepszych par po zsumowaniu punktów II etapu. Finałowa konkurencja – symulacja, przygotowana przez kadrę Zakładu Służby Prewencyjnej, została rozegrana w dniu 9 lipca. Policjanci musieli podjąć interwencję wobec sprawcy rozboju, który używając noża zranił kobietę i dokonał zaboru jej rzeczy osobistych oraz pieniędzy. Pomimo, że sytuacja wymagała wykonania dużej liczby złożonych czynności, wszystkie rywalizujące pary poradziły sobie z nią doskonale.

Już od pierwszej konkurencji w turnieju prowadzili post. Marcin Krawczyk i post. Mateusz Zdunek (II kp. pl. 1.). Oni też zdobyli I miejsce uzyskując 160 punktów. II miejsce z łączną liczbą 121 punktów zajęli również słuchacze II kp. pl. 1: post. Ernest Książek i post. Roman Włoch, natomiast III miejsce zdobyli słuchacze kp. VI pl. 4: post. Mateusz Urbański i post. Łukasz Struwe (120 punktów).

Serdecznie gratulujemy zwycięskim patrolom oraz wszystkim którzy przystąpili do turnieju.

podinsp. Leszek Dyduch, ZSP