Główne uroczystości X- Lecia Fundacji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 08.09.2007

Dzisiaj odbyły się główne uroczystości obchodów X-Lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Były okolicznościowe medale, podziękowania za współpracę i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla Fundacji.

   

zdjęcie Dziś w hali sportowej CSP odbyła się oficjalna uroczystość jubileuszu. Honorowe miejsca zajęli działacze Fundacji, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, oraz Komendanci Wojewódzcy. Zastępca komendanta głównego Policji insp. Ferdynand Skiba, powiedział: „Jesteście tu dlatego, że nasi koledzy, a Wasi mężowie, ojcowie, wypełnili słowa przysięgi” – do końca bronili i chronili bezpieczeństwa. Pamiętamy o nich, ale i o Was, ich rodzinach – zwracając się do rodzin policjantów. Odczytał również list Komendanta Głównego Policji, który w tym czasie uczestniczył w pogrzebie poległego we wtorek kolejnego policjanta na służbie.

zdjęcie Z okazji jubileuszu Rada Fundacji przyznała 30 osobom Medal za Zasługi dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - Szlachetnemu Sercu – Cordi Nobile. Wzruszającym akcentem uroczystości były listy podopiecznych Fundacji i podziękowania, wplecione w jej scenariusz. Uroczystość uświetniła część artystyczna, w której zobaczyliśmy gwiazdę polskiej estrady Alicję Majewską, której akompaniował Włodzimierz Korcz. W kameralnym nastroju odbyły się spotkania rodzin z Komendantami Wojewódzkimi, a później wszyscy przeszli w okolice motodromu, gdzie odbyły się pokazy przygotowane dla rodzin przez policjantów CSP. Na koniec dla wszystkich wystąpił policyjny zespół Snajper z KSP.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS
i Andrzej Mitura "Policja 997" (2)

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie