Doskonalenie umiejętności instruktorskich

Data publikacji 03.07.2015

26 czerwca br. zakończył się kurs dla policjantów posiadających przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przewidzianych do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych, etatowych komórkach realizacyjnych Policji oraz jednostkach szkoleniowych Policji.

W czasie egzaminu kwalifikacyjnego spośród 20 kandydatów wyłoniono 15 najlepszych funkcjonariuszy. Policjanci mieli do dyspozycji dwie jednostki broni używane na co dzień w służbie: pistolet maszynowy oraz pistolet. Liczył się nie tylko czas, ale również stuprocentowa skuteczność w tarczy. Drugi warunek został spełniony przez wszystkich strzelających, a o kwalifikacjach zadecydował najlepszy czas. Do kursu została włączona też jedna osoba, która zdała egzamin w poprzedniej edycji.

Pierwszy tydzień kursu wymagał nauki metodyki prowadzenia zajęć, pisania konspektów oraz wypełniania dokumentacji wymaganej przy rozchodzie amunicji. Natomiast pozostałe dwa tygodnie poświęcone były praktycznej nauce prowadzenia zajęć strzeleckich zarówno dla każdego policjanta, jak również specjalnych strzelań antyterrorystycznych. Uczestnicy szkolenia reprezentowali komórki antyterrorystyczne komend wojewódzkich, Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji oraz Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

Kurs realizowany był w obiektach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczestnicy mieli do dyspozycji sale wykładowe oraz nowoczesny kompleks strzelnic. Zajęcia prowadził podkom. Piotr Tarnowski z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP wraz z przedstawicielami SPAP KWP Kraków. Wiedza i umiejętności prowadzących oraz profesjonalne zaplecze dydaktyczne, umożliwiły przeprowadzenie kursu na bardzo wysokim poziomie.

podkom. Piotr Tarnowski ZIP

zdj. archiwum ZIP