Zakończenie kursów specjalistycznych

Data publikacji 23.06.2015

Zakończyły się kolejne edycje kursów specjalistycznych, za które merytorycznie odpowiedzialni byli nauczyciele policyjni Zakładu Służby Kryminalnej. Kurs specjalistyczny w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, realizowany w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i kurs specjalistyczny z zakresu taktyki i technik przesłuchań.

Na trzecią w tym roku edycję kursu w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej skierowanych zostało 22 policjantów. Zajęcia odbywały się w  ZKP, ponieważ wielkość bazy kwaterunkowej zakładu znacznie przewyższa liczbę miejsc niezbędnych do realizacji kursów z zakresu kynologii, w związku z czym można ją wykorzystać na potrzeby innych kursów. Trwające dziesięć dni szkoleniowych zajęcia poświęcone były doskonaleniu wiedzy dotyczącej zjawiska narkomanii i związanej z nią przestępczości, a także środków i substancji narkotykowych oraz technologii ich produkcji. Uczestnicy kursu nabywali też umiejętności związane z ujawnianiem i ściganiem dilerów narkotykowych. Ukończenie tego rodzaju kursu umożliwia policjantom udział w kursie specjalistycznym w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków.

Kolejny kurs specjalistyczny, z zakresu taktyki i technik przesłuchań, skierowany był do policjantów służby kryminalnej i śledczej. W ciągu pięciu dni szkoleniowych policjanci zdobywali wiedzę i umiejętności o charakterze uniwersalnym i zawodowym związane z przesłuchiwaniem osób (świadków i podejrzanych). Zajęcia prowadzili nauczyciele policyjni Zakładu Służby Kryminalnej i psycholog Studium Komunikacji Społecznej CSP.

Absolwentom kursów życzymy wszelkiej pomyślności oraz spełnienia planów i zamierzeń.

hg

zdj. ze zbiorów ZSK