Przebiec maraton

Data publikacji 28.04.2015

26 kwietnia w stolicy odbyła się kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon. Ta jedna z największych imprez biegowych w Polsce, odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Polski oraz z zagranicy wziął udział nauczyciel policyjny Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji.

Maraton to wyjątkowy, morderczy dystans. Przebiec maraton to nie tylko pokonać dystans 42 km i 195 metrów lecz przede wszystkim pokonać własne słabości i zmęczenie, to próba w której poza wytrzymałością mięśni liczy się bardziej siła charakteru i niezłomne dążenie do celu. Udział w biegach maratońskich staje się tradycją wśród nauczycieli policyjnych Zakładu Interwencji Policyjnych. Jeden z instruktorów ZIP dołączył do elitarnego grona policjantów naszej jednostki, którzy pokonali maratoński dystans. Rezultat jaki osiągnął reprezentant Centrum Szkolenia Policji to 3 godziny i 42 minuty.

mł. insp. G. Winnicki kierownik ZIP

zdj. sierż. instruktor ZIP