Kolejne potwierdzenie wysokiej formy strzeleckiej

Data publikacji 23.04.2015

Podczas ogólnopolskich zawodów strzeleckich VI Memoriał Wojciecha Ruszkowskiego, rozegranych na strzelnicy Częstochowskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego 19 kwietnia br., podinsp. Adam Morawski, st. wykładowca Zespołu Szkolenia Strzeleckiego Centrum Szkolenia Policji, zajął I miejsce w konkurencji pistolet centralnego zapłonu.

Rozgrywana podczas współzawodnictwa konkurencja Pcz składała się z dwóch etapów kwalifikacji ­– strzelania dokładnego 20 strzałów do tarcz dokładnych, oraz 20-strzałowej serii strzałów kierowanych do tarczy do strzelań szybkich w czasie 2 min. Suma uzyskanych punktów decydowała o wejściu najlepszych zawodników kwalifikacji do finału rozgrywanego pomiędzy ośmioma zawodnikami. Podinsp. Morawski uzyskał 2 lokatę kwalifikacji, tracąc do najlepszego 2 pkt, jednak wspaniała postawa i uzyskanie wysokiego wyniku – 93 pkt strzelonego według zasad finału klasycznego, pozwoliła po zaciętym współzawodnictwie na wyprzedzenie rywali, uzyskanie wyraźnej przewagi i ostatecznie zwycięstwa z łącznym wynikiem 472 pkt.

Gratulując zwycięzcy sukcesu w imprezie, która zgromadziła krajową czołówkę strzelców amatorów z szerokim udziałem doskonałych strzelców z regionu śląskiego, warto zauważyć, że w innej konkurencji zawodów, córka Pana podinspektora Paulina Morawska – zawodniczka CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka, zajęła II miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów z wynikiem 376 pkt, ustępując jedynie utytułowanej, wieloletniej reprezentantce Polski, rekordzistce Polski w Ppn 40, medalistce Mistrzostw Polski i Europy Beacie Bartków Kwiatkowskiej.

Życzymy panu Adamowi wytrwałości w utrzymywaniu wysokiego poziomu umiejętności zawodowych i sportowych oraz dalszych sukcesów strzeleckich.

Bohdan Żyła

zdj. Jan Hernik