Niełatwe śledztwa

Data publikacji 23.04.2015

W Centrum Szkolenia Policji policjanci, prokuratorzy i funkcjonariusze Straży Granicznej przez dwa tygodnie przygotowywali się do prowadzenia śledztw po wybuchu.

W czasie kursu specjalistycznego w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu realizowane były zagadnienia ukierunkowane na kształtowanie umiejętności w zakresie rozpoznawania materiałów wybuchowych wojskowych i górniczych w podstawowym zakresie, a także środków inicjujących wybuch, urządzeń wybuchowych pochodzenia wojskowego oraz samodziałowych urządzeń wybuchowych. Słuchacze doskonalili również umiejętności stosowania metod pracy operacyjnej przydatnych w zwalczaniu przestępczości z użyciem materiałów wybuchowych.

Podczas zajęć praktycznych ćwiczący dokonywali oględzin miejsca po wybuchu – terenu otwartego, pomieszczenia, pojazdu.

Na zakończenie kursu wszyscy jego uczestnicy otrzymali świadectwo potwierdzające uzyskanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

hg

zdj. ze zbiorów Zakładu Szkoleń Specjalnych